Bilgi Bankası

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri
Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

Araçlarda kullanılan greslerden olan kalsiyum gres yağ çeşitleri, daha çok az ısı gerektiren yerlerde kullanımı ile karşımıza çıkmaktadır.

Gres yağ renkleri, yapım malzemeleri ve kıvamlarına göre ayrılırlar. Bu kapsamda kalsiyum gres yağları da üretiminde kalsiyum maddesinin kullanılması ile elde edilen gres yağ çeşitlerindendir.

Bu gres yağı türü daha çok genel amaçlı gresler arasında yer alır ve yüksek çalışma sıcaklığı olmayan durumlarda, orta ve yüksek devirli rulmanlarda, devri düşük olan düz yataklarda, şasi yağlamalarında, nakliye araçları ve tarım araçları ekipmanlarında genel yağlama amacı ile kullanılmaktadır.

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri Nedir?

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

 

 

Kalsiyum gres yağı çeşitleri üretilen ve piyasaya sunulan ilk gres yağı çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda daha çok genel kullanıma uygun özellikler göstermektedir.

Fiyat olarak diğer gres yağlarına göre daha orta, uygun fiyatlar ile müşterilere sunulmaktadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.

150 F sıcaklık ve damlama sınırı mevcuttur. Bu sıcaklıktan yüksek yerlerde kullanımında yapısında bozulma ve damlama meydana gelebilmektedir. Bu nedenle ağır vasıtalarda değiş çalışma sıcaklığı düşük olan orta ve yüksek devirli rulmanlarda kullanılması önerilmektedir.

Suya karşı dayanıklı özelliği ile bilinen kalsiyum gres yağları araç bakımı için oldukça uygun fiyata yüksek kalitede bakım sağlamaktadır.

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri Nereden Alınır?

Kalsiyum gres yağı çeşitleri için mutlaka etiketli ve güvenilir ürünler tercih edilmelidir. Aksi takdirde araç içerisinde kullanılan bu yağlar sahte olduğunda araca zarar verebilir ve geri dönülmez sonuçlara neden olabilir.

Bu nedenle merkezi Konya olan Nitroper mağazamızdan gönül rahatlığı ile tüm sertifikaları mevcut ve güvenilir markalar üzerinden kalsiyum gres satın alabilirsiniz. 50 sene önce Konya’dan hizmete başladığımız bu yolda tüm Türkiye kapsamında hizmet sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri Nasıl Temin Edilir?

Kalsiyum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

 

 

Kalsiyum gresler Konya merkezli ve 50 senelik tecrübe sahibi Nitroper mağazamıza başvurularak tarafınıza temin edilmektedir.

Bu anlamda N11, N11 Pro, Nitrosatış, Trendyol platformları üzerinden ihtiyacınız olan kalsiyum gres yağ çeşitlerini seçerek bizlerden en kaliteli ve güvenilir ürünleri talep edebilirsiniz. En kısa süre içerisinde kargo veya teslimat şeklinde sizlere ulaştırılacaktır.