Bilgi Bankası

Kızak Yağı & Kullanım Alanları

Kızak Yağı & Kullanım Alanları | Nitroper Petrol Ürünleri

Kızak Yağı & Kullanım Alanları

Endüstriyel yağlar sınıfında olan kızak yağı & kullanım alanları merak edilmektedir. Kızak yağlar, özel amaçla üretilmektedir. Buna bağlı olarak bu yağlar üstün kaliteli yağlar olarak nitelendirilmektedir. Modern yüksek üretimli takım tezgahlarının kızaklarının gereksinimlerini karşılamak amacı ile üretilir ve takım tezgahı yüzeylerinin korunmasını sağlar.

Kızak yağı ile takım tezgahları yatay ya da dikey olarak yağlanabilir. Böylece makine parçalarının düzgün ve sorunsuz şekilde çalışması sağlanır. Bu yağ kullanılarak her türden makine tezgahının yüzeyi yağlanabilir. Nitroper olarak yılların getirdiği deneyim ile endüstriyel ve madeni yağlar alanında kaliteyi en uygun fiyatlar ile sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Teknolojik yenilikler kullanılarak kaliteli üretim süreçlerinden geçen Konya kızak yağları satışı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kızak Yağının Özellikleri Nelerdir?

Kızak Yağı & Kullanım Alanları | Nitroper Petrol Ürünleri

Kızak yağlar her tipten makine tezgahının yüzeyinin ve parçalarının korunması amacı ile kullanılabilir. Dolayısıyla bu yağları tezgahların hidrolik sistemleri için kullanabilmek de mümkündür. İçerisindeki yapışkanlık sağlayıcı içerikler sayesinde bu yağlar tezgahlarda meydana gelebilecek zarar verici titreşimleri önler. Bu sayede makine kızakları titreşimsiz bir şekilde çalışır.

Kızak yağının bazı özelliklerinden söz edebilmek mümkündür. Kızak yağı özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Kullanıldığı makine tezgahı yüzeylerinde meydana gelebilecek aşınmayı önler. Dolayısıyla daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.
  • Filtrelerde tıkanma yaratabilecek maddelerin oluşmasına engel olur.
  • Yağın içerisinde bulunan yapışkanlık sağlayıcı madde ile daha uzun süre dayanır.
  • Makine tezgahlarında meydana gelebilecek titreşimleri önlemeye yardımcı olur.
  • Kızaklarda ortaya çıkabilecek sürtünmeyi en aza indirir.
  • Kızak yağı kullanarak üretim kapasitesini artırabilmek mümkündür.

Kızak Yağı Nereden Alınır?

Konya kökenli bir firma olarak Nitroper, yarım asırlık deneyimi gelişen teknolojiyle harmanlamakta; mutlak müşteri memnuniyetine odaklanan anlayışı ile sizlere hizmet sunmaktadır. Firmamız her zaman kaliteyi en uygun fiyata sizlere ulaştırmayı amaçlamaktadır. Kaliteli üretim süreçlerinden geçmiş yüksek performanslı yağlar için bizimle iletişime geçerek kısa sürede sipariş oluşturabilmeniz mümkündür. Kızak yağı & kullanım alanları konusunda doğru sonuçlar elde edebilmek için iletişim seçenekleri üzerinden bizlere ulaşabilir, sipariş süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kızak Yağı & Kullanım Alanları | Nitroper Petrol Ürünleri