Bilgi Bankası

Lityum Gres Yağı Çeşitleri

Lityum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri
Lityum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

Lityum Gres Yağı Çeşitleri

Ağır iş makinelerinde kullanılan lityum gres yağı çeşitleri yeni nesil gres yağları olarak da adlandırılabilir. Gres yağları renklerine, katılıklarına ve içerisinde kullanılan malzemelere göre sınıflandırılabilirler. Burada da lityum gres yağı, sarı gres yağları kapsamında lityumdan üretilen yağ malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak iş makineleri ve ağır vasıtalarda, yüksek ve orta devirli düz rulmanlı yataklarda, otomotiv ekipmanlarında, ağır darbeli yükler içeren endüstriyel alanlarda, büyük ve ağır araçların tekerlek rulmanlarında ve merkezi yağlamalarda kullanılmaktadır.

Lityum gres yağları daha çok katı özellik gösteren gres çeşitleri olarak karşımıza çıktıkları için kullanım alanlarında da buna göre bir değerlendirme söz konusu olmaktadır.

Nitroper olarak Konya merkezli toptan satış mağazamızda tüm lityum gres yağ çeşitlerini ISO ve EPDK onaylı olarak siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Lityum Gres Yağı Çeşitleri Nedir?

Lityum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

Lityum gres yağ çeşitleri, geniş ve ağır vasıta araçların ekipmanlarındaki yağlamalar için kullanılan ve yüksek ısılara dayanabilen, sabun halinde kullanılan gres çeşitleri arasında yer almaktadır.

Lityum gres yağ çeşitleri, katı bir yağ şeklinde bulunur ve yaklaşık 300 – 350 F derecesine kadar damlama noktasına sahiptir. Bu anlamda lityum gres yağı, bozulmaya, suya ve çalışmaya karşı yumuşama durumuna karşı oldukça dirençlidir ve bu durum da onu pazarlarda en çok tercih edilen gres yağı çeşitlerinden biri haline getirmektedir.

Lityum Gres Yağı Çeşitleri Nereden Alınır?

Lityum gres yağı çeşitleri seçilirken mutlaka güvenilir bir marka olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde özellikle ağır vasıtalarda kullanılan bu yağlar araçta sorun çıkarabilir ve daha büyük masraflara yol açabilir.

Konya merkezli firmamız Nitroper olarak, her daim EPDK ve ISO onaylı endüstriyel ürünler, madeni yağlar ve otomotiv yağlarını siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktayız. Bu anlamda işimizi severek yapmakta ve kalite ile kurumsallığa hep önem vermekteyiz.

Lityum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri

Lityum Gres Yağı Çeşitleri Nasıl Temin Edilir?

Lityum Gres Yağı Çeşitleri | Nitroper Petrol Ürünleri
 
 
 
Lityum gres yağı çeşitleri Konya’dan tüm Türkiye’ye satış yapan Nitroper tarafından temin edilebilir.
 

N11, N11 Pro, Trendyol veya Nitrosatış, isimli satış kanallarımızdan bizlere ulaşmanız halinde en kısa süre içerisinde lityum gres yağı çeşitleri yağlarınızı sizlere teslim etmekteyiz.