Bilgi Bankası

Silikajel Nem Alıcı Torba

Silikajel Nem Alıcı Torba | Nitroper Petrol Ürünleri
Silikajel Nem Alıcı Torba | Nitroper Petrol Ürünleri

Kurutucu bir ürün olan silikajel nem alıcı torba silikon dioksit kökenli bir madde içermektedir. Bu madde sert, cam görünümlü ve boncuk şeklindedir. Silikajel toksik bir madde olmadığından dolayı tercih edilmekle birlikte aynı zamanda aşındırıcı bir madde olmaması ile ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra bu madde kokusuzdur. Elektriği iletmez ve çözünme özelliği bulunmaz.

Nitroper kalitesi ile üretilen silikajel nem alıcı torbalar AFNOR, DIN ve MIL uluslararası standartlarına sahiptir. Konya kökenli bir firma olarak ürettiğimiz tüm silikajel ürünler DIN 55743 standartlarınca ünite olarak isimlendirilmekte olan sisteme uygun olarak paketlenmektedir. Nem tutucu silikajel siparişleriniz için bize ulaşabilir ya da satış sitemizden kolay ve güvenilir bir şekilde siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Silikajel Nem Alıcı Torba Ne için Kullanılır?

Silikajel Nem Alıcı Torba | Nitroper Petrol Ürünleri

 

 

Silikajel nedir sorusunun yanı sıra ne için kullanıldığı da merak edilenler arasında karşımıza çıkmaktadır. Temel olarak silikajel kullanımı nemi kurutmak amacı iledir. Bu ürün doğrudan havada bulunan nemi emer. Böylece silikajel torbalar bulunduğu ortamda havayı kuru tutmaya yardımcı olur. Havada bulunan nemi emme özelliği olduğundan dolayı ortamda neme bağlı olarak ortaya çıkabilecek mantar, küf, pas, aşınma, korozyon, buğulanma gibi problemlerin önüne geçmektedir.

Bu ürün farklı alanlarda kullanılabilir. Tıbbi ürünler, e-ticaret ürünleri, ayakkabı, mobilya, bilgisayar parçaları ya da elektronik malzemelerin paketlenmesinde silikajel torbalar gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Ürünün doğru bir şekilde kullanılması ise önemlidir. Paketlenecek olan ürünlerin ambalajlarının içerisine 2 saat içerisinde konulması ve ambalajın tekrar hava almayacak bir şekilde kapatılması önem taşımaktadır. Aksi takdirde silikajel torbalar özelliğini yitirebilmektedir.

Silikajel Nem Alıcı Torba Nereden Alınır?

Konya kökenli bir firma olarak Nitroper müşterilerine profesyonel hizmet anlayışı ile destek olmaktadır. Firmamız yılların getirdiği deneyim ile yeni teknolojiyi harmanlayarak kaliteli üretim süreçlerinden geçmiş ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Mutlak müşteri memnuniyeti her zaman hizmet anlayışımızın temelidir. Silikajel nem alıcı torba siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilir ya da satışlarımızı gerçekleştirdiğimiz web sitesi üzerinden siparişlerinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Silikajel Nem Alıcı Torba | Nitroper Petrol Ürünleri