Bilgi Bankası

Metal İşleme Sıvısı

Metal İşleme Sıvısı | Nitroper Petrol Ürünleri
Metal İşleme Sıvısı | Nitroper Petrol Ürünleri

Metal sanayinde kullanılan metal işleme sıvısı işlem esnasında ortaya çıkan bazı durumların yatıştırılmasında kullanılmakta ve metale şekil verme esnasında yardımcı görevi görmektedir.Bu anlamda metali kesme, şekillendirme, delme ve taşlama işlemlerinde bu sıvılara ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu sıvı kullanılırken mutlaka el veya göz ile teması önlenmelidir. Metal için kullanılan bir sıvı mutlaka ciltte tahrişe neden olacaktır. Bu nedenle kullanımı esnasında el, göz ve solunum için tüm önlemlerin alınması gerekmektedir.

Metal İşleme Sıvısı Nedir?

Metal İşleme Sıvısı | Nitroper Petrol Ürünleri

Metal işleme sıvısı, metal işleme makinesinin işlem esnasında ortaya çıkardığı parçaların ısısını soğutmaya yarayan sıvılardır.

Genel olarak metal işleme sıvısı maliyet düşürmek, bakteri ve köpük oluşumunu önlemek, talaş uzaklaştırmak, yağlayıcılık yapmak, korozyon koruması yapmak, makine ve parçalarını korumak ve soğutma yapmak amacı ile kullanılmaktadır.

Önceleri sabunlu ve sodalı olarak kullanılan bu sıvılar şimdilerde kompleks halde bulunmaktadırlar.

Metal İşleme Sıvısı Nereden Alınır?

Metal işleme sıvıları gözetim altında ve dikkatli şekilde kullanılması gereken ürünlerdendir. Bu nedenle içerdikleri maddeler de hakiki ve bu işe uygun olarak temin edilmiş olmalıdır. Metal işleme sıvısı almak isteyen kişilerin bu anlamda bilinir markalar ve etiketli ürünlerden seçim yapmaları önemlidir.

Bu anlamda Konya merkezli olarak üretime başlayan ve elli senedir bu alanda satış gerçekleştiren Nitroper ekibi olarak bizler metal işleme yağları ve sıvıları ile ilgili de en kaliteli markaların toptan ve perakende satışlarını gerçekleştirmekteyiz.

Sizler de internet satış kanallarımız üzerinden bizlere ulaşarak hizmet ve bilgi talep edebilir, gönül rahatlığı ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Metal İşleme Sıvısı | Nitroper Petrol Ürünleri

Metal İşleme Sıvısı Nasıl Temin Edilir?

Metal İşleme Sıvısı | Nitroper Petrol Ürünleri

Toptan veya perakende olarak tercih edebileceğiniz satın alma yöntemlerimiz ile Konya’ dan tüm Türkiye’ ye ulaştırdığımız endüstriyel malzemelerimiz arasında bulunan Pmetal işleme sıvılarını N11, N11 Pro, Nitrosatış ve Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz.

Perakende satış talepleriniz için yukarıda bahsi geçen internet satış kanallarına ulaşabilir ve buradan alım yapabilirsiniz. Toptan alım talepleriniz için de Nitroper Konya mağazamızı ziyaret edebilir veya sitemiz üzerinde bulunan iletişim adreslerimiz aracılığı ile bizlere ulaşarak metal işleme sıvısı talep edebilirsiniz.